Aikataulu

SM-VIESTIT ESPOO 7.-8.9.2024

ALUSTAVA AIKATAULU

LAUANTAI 7.9.2024
10:00   T15 4x80m aj alkuerät.
11:10    P15 4x80m aj alkuerät
11:44    M17 4x100m alkuerät
12:02    N17 4x100m alkuerät
12:26    N19 4x100m alkuerät
12:44    M19 4x100m alkuerät
13:02    T15 4x100m alkuerät
13:56    P15 4x100m alkuerät
14:26    Naiset 4x100m alkuerät
14:44    Miehet 4x100m alkuerät
15:00    Tauko

15:40    Avajaispuhe
15:45    T15 4x80m aidat B fin
15:52    T15 4x80m aidat A fin
15:59    P15 4x80m aidat B fin
16:06    P15 4x80m aidat A fin
16:13    M17 4x100m fin
16:20    N17 4x100m fin
16:27    N19 4x100m fin
16:34    M19 4x100m fin
16:41    N 4x100m fin
16:48    M 4x100m fin
16:55    T15 4x100m fin B erä
17:02    T15 4x100m fin A erä
17:09    P15 4x100m fin
17:17    N19 3x800m fin
17:27    M19 3x800m fin
17:37    N17 3x800m 1.erä
17:47    N17 3x800m 2.erä
17:57    M17 3x800m 1.erä
18:07    M17 3x800m 2.erä
18:24    N 4000m (DMR)
18:44    M 4000m (DMR)
18:57    Päivän lopetus

SUNNUNTAI 8.9.2024
9:45       N17  4 x 100 m aj alkuerät
10:08     M17  4 x 300 m alkuerät
10:32     N17  4 x 300 m alkuerät
11:15       N 3 x 3000 m kävely
              M 3 x 3000 m kävely
12:15    Tauko

12:46    Päivän avaus
12:50    N17 4 x 100 m aj fin B
12:56    N17 4 x 100 m aj fin A
13:02    N19 4 x 100 m aj fin B
13:08    N19 4 x 100 m aj fin A
13:14    M17 4 x 100 m aj fin B
13:20    M17 4 x 100 m aj fin A
13:26    M19 4 x 100 m aj fin B
13:32    M19 4 x 100 m aj fin A
13:42    T15 4 x 800 m 1 erä
13:57    T15 4 x 800 m 2 erä
14:12    P15 4 x 800 m 1 erä
14:26    P15 4 x 800 m 2 erä
14:40    M/N 4 x 1500 m sekaviesti
15:05    Järjestäjien lippujen vaihto
15:10    N17 4 x 300 m fin
15:18    M17 4 x 300 m fin
15:33    M19 4 x 400 m 1 erä
15:42    M19 4 x 400 m 2 erä
15:51    N19 4 x 400 m 1 erä
16:00    N19 4 x 400 m 2 erä
16:09    N19 4 x 400 m 3 erä
16:18    N 4 x 400 m 1 erä
16:26    N 4 x 400 m 2 erä
16:34    M 4 x 400 m 1 erä
16:42    M 4 x 400 m 2 erä
16:50    M 4 x 400 m 3 erä
17:00    Kisojen päätös

 

Tulokset

Palkintojenjaon aikataulu

Palkinnot jaetaan pääkatsomon takana Kameleonten hallin edessä erillisen myöhemmin julkaistavan aikataulun mukaisesti – ohjeet ja aikataulut löytyvät täältä.

Call Room aikataulu

Call Room aikataulu julkaistaan kun lopullinen kilpailuaikataulu on vahvistettu.

Muistakaa tehdä joukkueen varmistus viimeistään 90 minuuttia ennen lajin alkua alla olevan linkin kautta – varmistuksen salasana on espoo24.

OSANOTON VARMISTUS ON EHDOTON EDELLYTYS OSALLISTUMISELLE – varmistusohjeet löytyvät täältä!! 

VARMISTUSLINKKI